قرار نیست در شرایط تحریم تجهیزات آزمایشگاهی از کار بیافتند

رئیس سازمان غذا و دارو، با اشاره به شرایط حاکم بر جامعه، گفت: قرار نیست در شرایط تحریم تجهیزات آزمایشگاهی از کار بیافتند.

دکتر غلامرضا اصغری در مراسم چهاردهمین گردهمایی روسای آزمایشگاه‌ های کنترل غذا و دارو با اشاره به شرایط جدیدی که کشور در آن قرار دارد، گفت: آمادگی لازم برای مدیریت فعالیت ها در حوزه غذا و دارو با برنامه ‌ریزی‌ های دقیق و لازم صورت می گیرد.
وی، برگزاری این گردهمایی سراسری دو روزه را فرصت مناسبی برای اولویت بندی فعالیت های آزمایشگاه ها دانست و افزود: بررسی شود که چه اقداماتی باید در شرایط فعلی انجام پذیرد که در شرایط عادی انجام نمی‌ گرفته و چه اقداماتی لزوما از ضرورت قبلی برخوردار نیست.

رئیس سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه رفتار حوزه های مختلف سلامت باید هماهنگ و متناسب با شرایط فعلی کشور باشد، اظهار کرد: باید اطمینان حاصل شود، محصولی که به دست مردم می ‌رسد از ایمنی، سلامت و کیفیت لازم برخوردار است.

وی ادامه داد: در شرایط جدید که هر روز و شاید هر لحظه با اطلاعات و انتشار اخبار آن آشنا هستیم و با وضع مقررات ظالمانه از سوی آمریکا برای افزایش رنج و زحمت مردم در دسترسی به ملزومات، قطعاً تمام صنایع تحت تاثیر قرار گرفته اند و در تامین مواد اولیه و یا ملزومات جنبی با مشکلاتی مواجه می شوند، همچنین بالتبع با شرایط ویژه ای چون تورم، گرانی و احتکار محصولات نیز مواجه هستیم. در این شرایط باید در این وضعیت نظارت بر محصولات سلامت محور را تضمین کنیم و در این زمینه به مردم اطمینان خاطر دهیم.

رئیس سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه همزمان باید به ادامه حیات صنایع داخلی کمک شود، گفت: مشخصا تمام صنایع در شرایط ویژه ای قرار دارند. باید به شکلی که کیفیت محصولات تولیدی نیز حفظ شود، درمورد نحوه برخورد با آنها تجدید نظر کنیم و از برخورد فرسایشی و بوروکراتیک پرهیز کنیم.
اصغری در پایان با اشاره به لزوم آرایش جدید خدمت دهی در حوزه آزمایشگاه های کنترل و تجهیزات آزمایشگاهی عنوان کرد: قرار نیست در شرایط دشوار، دستگاه ها و تجهیزات آزمایشگاهی از کار بیفتاند، باید با برنامه‌ ریزی صحیح بتوانیم به مردم خدمات مورد نیاز آنها به بجا و موقع را ارائه دهیم و این امر با استعداد و توان موجود در این حوزه شدنی است.

منبع: پایگاه خبری سازمان غذا و دارو

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *