ارتقای دانش علمی و کیفیت عملکرد آزمایشگاه‌ ها

ارتقای دانش علمی و کیفیت عملکرد آزمایشگاه‌ ها

تفاهم نامه همکاری مشترک بین شبکه آزمایشگاهی فناوری‌ های راهبردی و پژوهشکده سیستم ‌های مدیریت کیفیت و بازرسی پژوهشگاه استاندارد منعقد شد.
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام کرد: تفاهم نامه همکاری پژوهشکده سیستم‌ های مدیریت کیفیت و بازرسی پژوهشگاه استاندارد و شبکه آزمایشگاهی فناوری‌ های راهبردی منعقد شد. این تفاهم نامه در راستای انجام اقدامات موثر برای ارتقای دانش علمی و فنی آزمایشگاه ‌ها در حوزه ‌های مختلف فناوری و همچنین ارتقای کیفیت عملکرد آزمایشگاه‌ ها در قالب ۵ مورد کلی است.

این موارد شامل به کارگیری راهکارهای ارتقا، تقویت و توانمندسازی آزمایشگاه ‌های عضو شبکه آزمایشگاهی، همکاری مشترک در اجرای پروژه ‌های تحقیقاتی، همکاری در تدوین استاندارد های ملی و بین المللی، همکاری و استفاده از ظرفیت‌ های طرفین در برگزاری دوره ‌های آموزشی، سمینارها و همایش ‌ها با هدف به روز رسانی اطلاعات علمی و فنی آزمایشگاه‌ ها و همکاری در بهبود و ارتقای سطح کیفی آزمایشگاه ‌ها از جمله برگزاری آزمون مهارت، تهیه RM، CRM و انجام مقایسات بین آزمایشگاهی می شود.

بر اساس این تفاهم‌ نامه، امکان برگزاری آزمون‌ های مهارت بر اساس نیاز موجود در مراکز عضو شبکه به صورت اختصاصی و همچنین انجام مقایسات بین آزمایشگاهی در حوزه‌ های مختلف فناوری از طریق مرکز آزمون مهارت پژوهشگاه استاندارد فراهم شده است.

شبکه آزمایشگاهی و مرکز آزمون مهارت آمادگی دارند پیشنهادها و درخواست ‌های مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی را به منظور برگزاری اختصاصی آزمون مهارت یا مقایسات بین آزمایشگاهی در حوزه‌ های مختلف فناوری دریافت کنند.

 

منبع: خبرگزاری مهر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *